30 серпня – Всесвітній день китової акули…

Пов'язані статті

Державне агентство меліорації та рибного господарства України

❗️ 30 серпня – Всесвітній день китової акули

?Без китових акул неможлива рівновага в екосистемі земних океанів та зараз вони знаходяться на межі зникнення. Тому, аби прикути увагу людей до цих унікальних створінь, встановлено Всесвітній день китової акули, який з 2008 року відзначають 30 серпня.

?Це найбільша з існуючих акул і, взагалі, риб. Може важити до 18 тонн і виростати від 12 до 20 метрів у довжину.

✅Плаває вона дуже повільно, до 5 км/год, і є абсолютно безпечною для людини, бо на відміну від більшості інших акул, харчується переважно одним планктоном.

✅Найбільша у світі риба – цілком миролюбна і часто зовсім не реагує на нирців, які можуть торкатися до її тіла і навіть кататися на спині.

?Китові акули мешкають в теплих водах тропічних широт по всьому Світовому океану, зазвичай живуть поодинці, але інколи утворюють зграї.

✅ Самки народжують живих дитинчат, розміром близько 50 сантиметрів. За один раз народжується до 300 акуленят, але лише близько 10% з них доживають до дорослого віку. Зрілості ці акули досягають у 25 – 30 років, а найбільші екземпляри доживають до 130 років.

✅ Найстаріші знайдені рештки китових акул сучасного вигляду мають вік 28 мільйонів років, але вважається, що предки цих риб з’явилися на планеті приблизно 245 мільйонів років тому.

?Точних даних про їх чисельність немає, але відомо, що це одна з найрідкісніших риб в океані. З 2016 року китову акулу внесли до переліку вимираючих видів Міжнародної Червоної книги.

⚠️Святкування цього Дня – гарна нагода дізнатися більше про китових акул та поділитися своїми знаннями з іншими людьми. Найважливіше для китових акул, як і для інших водних мешканців — чисті й придатні для життя океани. Тому маємо докласти зусиль, щоб мінімізувати забруднення морів, і найпростіше, що в силах кожного – хоча б обмежити або взагалі припинити користуватися пластиковими упаковками.


Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Популярні історії