Коли рибпатрульні замість штрафу за порушення правил рибальства можуть давати по…

Пов'язані статті

Івано-Франківський рибпатруль

Коли рибпатрульні замість штрафу за порушення правил рибальства можуть давати попередження

Частиною 3 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачено, що порушення правил рибальства тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 34 до 170 грн відповідно).

Попередження як міра адміністративної відповідальності застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, та запобігання вчиненню нових правопорушень. Однак, попередження не зачіпає майнових прав правопорушника.

Зміст попередження полягає в офіційному осуді органом адміністративної юрисдикції чи судом протиправних дій правопорушника та попередженні його про недопустимість такої поведінки в майбутньому.

Попередження застосовується у випадках, коли воно прямо передбачено санкцією статті Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до судової практики та положень статті 33 Кодексу про адміністративні правопорушення України, попередження застосовується у випадках, коли особа вперше вчинила незначний адміністративний проступок, яким не завдано значної шкоди громадянам або суспільству.

У випадку порушення правил рибальства, що підпадають під частину 3 статті 85 КУпАП, попередження може бути застосоване державним інспектором рибоохорони стосовно рибалки, порушення якого не є грубим (тобто який не здійснював рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову).

При цьому у рибалки, якому може бути винесено попередження замість накладення штрафу, на час фіксації порушення не має бути виловленої риби (яка була б підставою для нарахування завданих збитків).


Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Популярні історії