‼Не плутаймо ШТРАФИ з ТАКСАМИ…

Пов'язані статті

Державне агентство меліорації та рибного господарства України

‼Не плутаймо ШТРАФИ з ТАКСАМИ

🔰У зв’язку з введенням в дію НОВИХ ТАКС (постанова Кабінету Міністрів України від 06.10.2021 № 1039) за незаконне добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів Держрибагентство інформує.

🤞Не потрібно плутати ТАКСИ зі ШТРАФАМИ.

✅ШТРАФ – сплачується порушником, як ПОКАРАННЯ за злочин чи правопорушення, а ТАКСА – за ЗАПОДІЯНУ ШКОДУ водним біоресурсам.

ℹНаприклад, якщо рибалка Павло під час риболовлі упіймав 6 лящів загальною вагою 5 кг.
3 кг риби (4 ляща) він виловив законно, а за інші понаднормові 2 кг (2 ляща) йому необхідно буде сплатити кошти у вигляді штрафу та такс за заподіяну шкоду водним біоресурсам.
Отже, Павлу доведеться сплатити:
штраф від 340 до 680 грн (розмір визначається судом),
сума за таксами – 3298 грн (1649 грн * 2 за кожен екземпляр перелову).
Тобто загальна сума коштів, яку порушнику Павлу доведеться втратити складає від 3638 до 3978 гривень.

📍НОВІ ТАКСИ вже діють.

⚠️Шановні рибалки, нагадуємо, ХТО – НЕ ПОРУШУЄ – той не сплачує ні штрафів, ні такс. Дотримуйтеся Правил рибальства і ваші кошти після законної риболовлі залишаться при вас. У результаті ви будете і з рибою і з грошима.

ℹДетальніше:

✅Штраф – це фінансова санкція, яка накладаються на порушника правил рибальства або інших актів законодавства щодо охорони водних біоресурсів. Розміри штрафів передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення. Крім того, штрафні санкції можуть застосовуватись за Кримінальним Кодексом України відповідно до статті 249 ККУ у випадку завдання істотної шкоди рибним запасам. Визначення істотної шкоди наведено у п. 5 постанови Пленуму Верховного Суду України від 10.12.2004 № 17 «Про судову практику у справах про злочини та інші правопорушення проти довкілля».

✅Такси – це відшкодування шкоди (компенсація), заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів. Шкода, завдана рибному господарству внаслідок знищення або погіршення стану водних біоресурсів та середовища їх перебування внаслідок господарської та іншої діяльності, підлягає відшкодуванню за рахунок осіб, які безпосередньо здійснювали або замовляли здійснення такої діяльності (ст. 20 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів».

✅Розмір компенсації (ТАКСИ) за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного світу, а також за знищення чи погіршення середовища їх існування встановлюється Кабінетом Міністрів України від 21.11.2011 № 1209 (із змінами).

🤞Звертаємо увагу, що відповідно до ст. 63 Закону України «Про тваринний світ» незаконно добуті (зібрані) об’єкти тваринного світу, виготовлена з них продукція, знаряддя правопорушень підлягають безоплатному вилученню в установленому законом порядку.


Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Популярні історії